V Grévinu slavíme narozeniny panovnice Marie Terezie!

CO: V Grévinu slavíme narozeniny panovnice Marie Terezie!
KDY: 13. – 14. května 2017
KDE: Grévin Praha – muzeum voskových figurín, Celetná 15, 110 00 Praha 1
informace k akci: 13. května uplyne 300 let od narození výjimečné vladařky a zdatné političky Marie Terezie. Muzeum voskových figurín Grévin Praha na počest české a rakouské královny uspořádalo dobovou oslavu jejích narozenin. V Celetné 15 zažijete o víkendu 13. – 14. května autentické dvorské slavnosti v dokonalém královském stylu! Přijďte se osobně potkat s jedinou vládnoucí ženou na českém trůně a užijte si atmosféru jejího dvora.
Gratulace vládkyni
Příležitost potkat se s dokonalou dvojnicí královny Marie Terezie se vám naskytne o víkendu 13.-14. května (v sobotu od 9.30 do 21.30 hodin, v neděli od 10.00 do 19.00 hodin), kdy slavíme výročí jejích narozenin. Café Grévin v Celetné 15 se promění v královský dvůr, na kterém se budou převádět a o přízeň návštěvníků ucházet královský šašek, bard s loutnou a doboví hudebníci. Marie Terezie ve slavnostní róbě na trůně bude ochotně pózovat objektivům foťáků.
Živá hudba bude hrát po dobu oslav a servírovat se bude oblíbený královnin Sacher dort. Šermíři opráší své bojové umění a kdo se nebojí, může si souboj vyzkoušet. Nezůstane jen u jednoho umění! Slečny si také přijdou na své při výrobě dobových šperků v korálkové dílně.
Na audienci ke královně
Audience u královny bude pokračovat přímo v expozici muzea. U dokonalé voskové figuríny bude připraven její salon s garderobou a parukami. Všichni, kdo vyzkouší, si pak na památku pořídí selfie s figurínou, anebo se nafotí přímo ve fotokoutku se speciálním zámeckým pozadím. Voskový odlitek vlastní ruky, který si budete moci vytvořit, je zde novinkou a nyní oblíbeným suvenýrem z nejzábavnějšího muzea voskových figurín.
Přijďte strávit deštivý víkend ve vskutku královské společnosti!

Doporučené články