10. ročník filmového festivalu Mezipatra

Ve dnech 23. – 31. 10. se v Brně koná již desátý ročník filmového festivalu Mezipatra. Festival nese nový podtitul – queer filmový festival – který nahradil dříve používaný „český gay a lesbický filmový festival“. Hlavním tématem letošního ročníku je Třetí světová válka pohlaví. Filmy a akce doprovodného programu sledují stereotypní představy o genderových rolích, které lidé zakládají na biologických rozdílech.
Na publikum festivalu čeká letos 100 filmů, které uspokojí široké spektrum diváků. Na své si přijdou milovníci odlehčené zábavy, dokumentární tvorby i uměleckého filmu. Projekce se uskuteční v kinech Art a Scala, těšit se můžete na tradiční zakončovací party na Flédě (31. 10.) a mnoho doprovodných akcí (výstavy, přednášky, diskuse). Program a další informace naleznete na webových stránkách festivalu www.mezipatra.cz.
Odrazuje vás nevlídné podzimní počasí a dáváte přednost večerům tráveným v teple domova? Pak neváhejte a využijte nabídky České televize, která pro vás na svém webu www.ceskatelevize.cz/mezipatra připravila online zdarma nejlepší snímky minulých ročníků a 22 krátkých filmů. Návštěvníci stránek budou mít také možnost hlasovat o nejlepší film aktuálního ročníku.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *