Smokie v Brně

ČT 17.03.2011 BRNO / BVV PAVILON G
Zveme všechny fanoušky poctivého anglického rocku na turné světoznámé anglické glam rock legendy Smokie v ČR v Březnu 2011. Smokie se představí na celkem4 koncertech v ČR, přičemž 17.3.2011 zavítají do Brna. Smokie se do ČR pravidelně rádi vracejí a užívají si živé koncerty s jejich masivní posluchačskou základnou, která je vždy vítá s otevřenou náručí.
Kapela Smokie vznikla v Anglii v roce 1964 pod názvem The Yen. Pak ještě několikrát změnili název (Essence, Elizabethans, Smokey) a až v polovině 70.let se pojmenovali Smokie.  Na začátku kariéry Smokie tvořili sestavu kapely Chris Norman (zpěv, kytara), Alan Silson (kytara, zpěv), Terry Utley (zpěv, baskytara) a Pete Spencer (bicí).
Smokie na počátku své kariéry vystupovali v malých klubech v okolí města, kde bydleli. Díky pravidelnému hraní a skvělým skladbám začala jejich popularita strmě stoupat, a tak vydali několik úspěšných singlů a absolvovali řadu televizních vystoupení. Vše podpořili turné po Anglii. V roce 1975 si kapelu vzal pod křídla vlivný producent Nicky Chin a ukázal kapele směr, kudy se vydat.  Smokie následně vydali své debutové album a okamžitě ovládli světové hudební hitparády! Jejich první hitsingl ´If you think you know how to love me´ z tohoto alba se okamžitě stal světovým hitem. Druhý hitsingl ´Don´t play your rock´n´roll to me´ byl némeně úspěšný a Smokie se rázem vyhoupli do první světové rockové ligy s takovými hvězdami,jako např. Pink Floyd nebo Rolling Stones !
Smokie koncert Brno
V roku 1983 kapelu ze zdravotních důvodů opustil bubeník Pete Spencer a nahradil ho bubeník Steve Pinell. V roce 1985 odešel zpěvák Chris Norman, kterého nahradil neméně šikovný zpěvák Alan Burton. Dále se sestva Smokie rozšířila o klávesistu Martina Bullarda. Bohužel jako některé jiné rockové skupiny i Smokie postihla tragická dopravní nehoda, při které zemřel zpěvák Alan Burton. Velice brzy ho nahradil zpěvák Mike Craft. V roce 1996 opustil Smokie kytarista Alan Silson, kterého nahradil Mick McConell. V této sestavě vystupují Smokie do dnešních dní.
Smokie jsou na hudební scéně již neuvěřitelných 44 let a jejich živá vystoupení jsou neustále žádána po celém světě ! Z nepřeberného množství světových hitů Smokie lze vyjmenovat skladby ´Living Next Door To Alice´,´If You Think You Know How To Love Me´, ´Lay Back In The Arms Of Someone´, ´Mexican Girl´, ´Don´t Play Your Rock n Roll To Me´, ´Baby Its You´, ´Needles And Pins´, ´Have You Ever Seen The Rain´ a mnoho dalších. Hity Smokie ovlivnili i několik známých českých interpret, jako např. Karla Zicha (hit ´Alenka v říši divů´), Václava Neckáře (hit ´Mýdlový princ´) nebo Argemu (hit ´Prohrát není žádná hanba´).
Přijďte se pobavit se svou rodinou a přáteli na koncert Smokie a nechte se unést nakažlivou atmosférou hitů Smokie.
Vstupenky jsou nyní v předprodejích, a to do 2 sektorů: stání za cenu 500,- a sezení na tribuně za 800,-.

Doporučené články