SMOKIE TOUR 2009 – koncert 21.5.2009 v Brně

Ano, je to tak – i do Brna zavítají skvělí SMOKIE! Brno bude hostit známou britskou kapelu v Městské hale míčových sportů na ulici Vodova. Struny svých kytar Smokáči rozehrají mezi 19-22. Pokud si je chcete poslechnout, připravte si 500 v předprodeji nebo 600 korun na místě (nebudou, nebudou..), což za takovou legendu není vůbec mnoho. Tak si pospěšte, ať se tam potkáme!
smokie koncert brno
smokie koncert brno
smokie koncert brno
Foto – boleslavsky.denik.cz – Vladislav Fanta
oficiální text distributora:
Když v roce 1974 skupina KINDNESS z anglického Bradfordu vystupovala v jednom z londýnských klubů a „očarovala“ zde přítomného Nickyho Chinna ( polovinu producensko-autorského tandemu Chinn-Chapman který produkoval např. Sweet, Suzi Quatro nebo Mud) natolik, že přesvědčil svého „parťáka“ a nabídli Kindness smlouvu, nastala v životech a kariéře čtyř muzikantů zásadní změna a zlom!

Hned v úvodu následujícího roku 1975 se skupina na nátlak producentů přejmenovala na SMOKEY aby posléze dostal název v listopadu téhož roku „definitivu“ drobnou pravopisnou úpravou na SMOKIE. V následujících cca. 4 letech svými hity bodovali ve většině evropských hitparád ale také např. v Austrálii a stali se skutečnou megahvězdou. Skupinu tehdy tvořili : Chris Norman (sólový zpěv,dopr. kytara), Alan Silson (zpěv, sólová kytara), Terry Uttley (zpěv, basová kytara ) a Pete Spencer (vokál, bicí). Z této sestavy zůstal v současné podobě skupiny sice již pouze basista Terry Uttley, ale ač se to zdá být neuvěřitelné i po více jak 33 letech od jejího vzniku nelze skupinu stále přehlédnout a dává o sobě jaksepatří vědět! Stále „brázdí“ světová pódia křížem krážem a vzhledem k velkému počtu fanklubů, které má skupina i v současnosti po celém světě (včetně české republiky) se zdá, že zdaleka ještě neřekla poslední slovo a nechystá se za sebou přibouchnout dveře.
Koncerty Smokie dnes odrážejí celou dosavadní kariéru skupiny a nová sestava, doplněná o charismatického zpěváka Mika Crafta kromě muzikantské zručnosti a úžasné atmosféry a pocitu návratu do „sedmdesátek“ nabízí všechny své největší hity pěkně jeden po druhém (jen občas proložené novějším repertuárem)… a tak zde zaznívají „nestárnoucí“ a stále žádané hity jako např. : „Living Next Door To Alice“ (u nás jako „Alenka v říši divů“ v podání Karla Zicha), „If You Think You Know How To Love Me“, „Lay Back In The Arms Of Someone“ (u nás jako „Prohrát není žádná hanba“ v podá skupiny Argema), „Mexican Girl“, „Dont Play Your Rock n Roll To Me“ , „Baby Its You“, „Oh Carol“, „Needles And Pins“ (u nás jako „Mýdlový princ“ v podání Václava Neckáře) nebo „Have You Ever Seen The Rain“.
Být špičkovou evropskou skupinou, přijímanou i po tolika letech a proměnách hudebního vkusu, působit stále svěže, nadšeně a zaujatě a dokázat na koncertech profesionálně dokonale interpretovat chytlavé písně, to už samo o sobě představuje určitou kvalitu, kterou stojí za to, pokud se ta šance nabídne, vidět a slyšet!
www.lubosodhanel.cz
Tento článek byl zpracován na základě knihy PhDr. Jaroslava Císaře „Smokie aneb hrají nám svůj rock´n´roll“

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *