Slavnost masek – třetí ročník + program

V pátek 3. června zaplaví centrum Brna rej masek, vypukne velkolepá oslava života, lidé budou hýřit, radostně tančit, křepčit či alespoň se trochu vlnit do rytmu hudby, aby na moment zapomněli na jindy šedivý svět kolem, každodenní starosti a problémy, nudu i mizérii všedních dní. V Brně se na několik hodin ujme vlády krásné bláznovství a s ním také omezení neznající fantazie pouličního šílenství.
Letos se v rámci Slavnosti masek chceme vrátit k myšlence karnevalu – bujaré lidové zábavy, během které přestávají platit jakákoliv oficiální pravidla. Kdy konvence, tituly, postavení a peníze ztrácí svou váhu, neboť v masce si je každý roven. I proto bude program maximálně otevřen veřejnosti – ne aby pouze pasivně přihlížela, co se děje, ale aby se sama přímo aktivně slavnosti zúčastňovala, užívala si ji a nasávala.
Nejen z toho důvodu jsme za hlavního hosta večera zvolili kapelu, co hravě dokáže dostat dav do varu a jejíž hudba nikoho nenechá klidným: Děda Mládek Illegal Band.
slavnost masek slavnost masek slavnost masek slavnost masek slavnost masek
Nemalou změnou oproti minulému ročníku Slavnosti masek by měl být jediný velký průvod masek procházející městem. Tématickým zaměřením půjde o poctu Williamu Shakespearovi, jehož dílo je jedním z témat letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno, v průvodu se proto objeví postavy z celkem třiceti osmi dramatikových her. Do kroku tomuhle velkolepému procesí zahraje MR Swing a v podobném rytmu pak budou pojaty i jednotlivá soutěžní defilé divadel.
Program:
16:00 – Taneční školy Centrum tance a Beat up
17:00 – Los Perdidos
18:00 – Bubnová show Tam Tam Batucada
19:00 – Vychází průvod, hraje MR Swing
19:30 – Soutěžní defilé průvodů
20:30 – Vyhlášení Krále masek
20:40 – Děda Mládek Ilegal Band
22:00 – Konec akce
Zdroj: divadelnisvet.cz
Foto: Janka

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *