Krásné a rychlé plachetničky se představí na Mušově

O posledním květnovém víkendu budou brázdit vodní nádrž Mušov novozélandské plachetničky- trimarány Weta. Zájemci si je budou moci zdarma nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Pro ty méně odvážné připravili pořadatelé zajímavé relaxačně kreativní aktivity na pevné zemi.

Oficiální český distributor AB koncept s.r.o. společně s rakouským partnerem si Vás srdečně dovolují pozvat na dvoudenní předváděcí akci s názvem Weta on Tour. Akce proběhne od soboty 28. května do neděle 29. května na Mušovské vodní nádrži u hotelu Termál.

weta plachetnice

Weta je trimarán, je to tedy plachetnička rychlá, stabilní a odpouští začátečnické chyby. Od jiných plavidel se liší tím, že k hlavní lodi jsou z každé strany přidány plováky. Její výhodou je „nepřevratitelnost“ při slabém větru, pohodlné sezení na trampolínách a citlivost kormidla. „Weta je konstruována solidně, uveze tři dospělé a je určena zejména pro rodinné výpravy. Přesto je plachetnička schopná pohybovat se rychlostí 15 uzlů. Pro plavbu je dobré mít oblečení nepropouštějící vítr a odolávající kapkám vody – například zimní lyžařská kombinéza je dobrou náhražkou za neoprén,“ říká jednatel společnosti Marek Sittek.

Weta byla vyvinuta na Novém Zélandu a od roku 2006 dobývá svět. Je to ideální plavidlo pro výuku, půjčovny či rodinné výlety. Její plavební vlastnosti, jednoduchost a vysoká mobilita (spouštění na vodu z pláže, malé rozměry při skladování na vozíku) vedly prestižní časopis Sailing World k udělení ocenění „Plachetnice roku 2010“.

Nejen kapitánům, ale i jejich doprovodu a neplavcům bude mít předváděcí akce co nabídnout. Ve spolupráci se studiem Artík zajistili pořadatelé na místě kreativní vyžití, návštěvníci si budou moci vyzkoušet navlékáni korálků, malbu a tvorbu s hlínou.

Na Vaši účast se těší

Marek Sittek, Herbert Wied a tým Weta

Další informace:

http://www.weta.cz/

http://studioartik.cz/

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *