INDEX AWARD 2007 – Výstava dánského designu

Možná jste si již všimli toho, že poslední dobou se náměstí Svobody stává stále častěji tak říkajíc výstavní plochou pod širým nebem. A co budete moci při vaší procházce městem obdivovat tentokrát?
Jedná se o putovní výstavu, která se uskuteční v České republice na jediném místě – v Brně, a je výběrem prací oceněných v prestižní mezinárodní designérské soutěži INDEX. V šesti průhledných koulích bude představeno šest vynikajících návrhů z oblasti průmyslového designu. Práce zastupují pět kategorií, v nichž byly ceny udíleny: Lidské tělo, Sport a zábava, Bydlení, Infrastruktura, Práce a zaměstnání, posledním vystaveným exponátem je Cena veřejnosti (návštěvníků výstavy a čtenářů dánských novin Politiken). Z celkového počtu 150 oceněných předmětů, které byly prezentovány v Kodani, bude brněnské veřejnosti předvedena jen malá část; práce špičkové kvality však ukazují současné trendy v designu a rozhodně stojí za zhlédnutí.
title_clanek00299
Výstavu organizuje Velvyslanectví Dánského království a uskuteční se ve
spolupráci s Domem umění města Brna. Zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 22. 10. 2009 v 17 hodin na náměstí Svobody za účasti dánského ambasadora Ole Moesbyho a primátora města Brna Romana Onderky. Výstava potrvá do 8. listopadu 2009.
Součástí projektu je seminář s přednáškou předního dánského designéra Larse Pedersena o dánském designu a mezinárodní soutěži Index: Award. Seminář se uskuteční v pátek 23. října 2009 v 10 hodin v Domě umění města Brna, Malinovského nám. 2. Vstup je volný, přednáška bude tlumočena.
zdroj: http://www.dum-umeni.cz/cz/vystava/index_award_2007, http://www.stavbaweb.cz/novinky/clanek/36635/index-award-2007/ (na těchto stránkách naleznete rovněž podrobnější informace o soutěži Index: Award včetně popisu jednotlivých kategorií soutěže)
AKTUALIZACE: výstava byla předčasně ukončena dne 24. října z důvodu poškození exponátů vandaly

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *