17. ročník Dnů evropského filmu

Přehlídka toho nejlepšího, co za poslední dva roky přinesla evropská kinematografie, zavítá ve dnech 23. – 29. dubna do brněnského Sálu B. Bakaly.

Festival zahájí německý film Soul Kitchen, který natočil miláček publika Fatih Akin, podepsaný pod snímky Proti zdi či Na druhé straně. Na festivalu v Benátkách film dostal zvláštní cenu poroty. Španělsko bude zastupovat film Camino ověnčený řadou cen z prestižních filmových festivalů. Druhý den festivalu bude na programu nejlepší německý dokument roku Továrna na prachy, který sleduje tok peněz v celosvětovém finančním systému.
Mistrovsky natočená italská komedie Oběd v polovině srpna se pyšní cenou za nejlepší film festivalu v Benátkách. Polsko budou zastupovat dva filmy – válečné drama Malá Moskva, ve kterém kromě důstojnických uniforem nechybí vášeň a cit, druhým polským filmem je Popiełuszko. Svoboda je v nás. Film nám představí osobnost, která se stala obětí komunistické zvůle i symbolem odvahy a boje proti totalitě.
Dále budou v programu zastoupeny kinematografie Slovinska, Francie, Německa, Portugalska a několik koprodukčních snímků.
Program brněnské části festivalu najdete na www.eurofilmfest.cz/brno.
Předprodej vstupenek (á 90,- Kč) zajišťuje BKC v Brně na Běhounské 17 (otevřeno pondělí až pátek od 10.00 do 18.00 hodin bez přestávky).
Zdroj: www.bkc.cz.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *