PETR KOLÁŘ – Letní akustické turné 2010

10.6.2010 od 20 hodin
Nádvoří hradu Špilberk, Brno
www.brnokoncert.cz
Několikanásobný stříbrný slavík Petr Kolář přijíždí do Brna s Letním akustickým turné 2010!
Po loňské veleúspěšné sérii 15 koncertů po celé ČR vyráží český zpěvák Petr Kolář opět na akustické turné. Jeho rockově romantický hlas rozezní v květnu a červnu prostory letních amfiteátrů, hradů a zámků a známé písně v novém podání si publikum zamiluje zase o trochu více. Ve čtvrtek 10.6.2010 zavítá tento zkušený matador muzikálových pódií také do Brna, kde atmosféru koncertu ještě umocní překrásné prostředí hradu Špilberk.
Po velice úspěšném Akustickém turné v minulém roce, Petr Kolář – několikanásobný Stříbrný Slavík a držitel řady dalších ocenění – připravuje i letos pro své fanoušky LETNÍ AKUSTICKÉ TURNÉ „Pod hvězdami aneb Vždy je něco za oponou“. Turné bude probíhat v nezapomenutelné atmosféře letních amfiteátrů, hradů a zámků v celé České republice. Ve čtvrtek 10.6.2010 můžou diváci slyšet akustické aranže jak známých hitů jako např. „Ještě, že tě lásko mám“, „Vyznání“, „Jsem sám“ nebo „Jednou nebe zavolá“, tak i dalších písní, které aranžovali Petr společně s producentem svých desek Karlem Maříkem, na nádvoří hradu Špilberk.

Legendární hity tak zazní v úplně nových podobách. Kapela Petra Koláře bude i tentokrát doplněna smyčcovým kvartetem, jehož doprovod dodává písním duchovní rozměr. Aranžmá pro smyčcový kvartet zpracoval Jan Alan, který současně doprovází Petra na basovou kytaru, a Karel Mařík. Dalšími členy kapely jsou Richard Böhm – bicí, Roman Voch – kytara, na akordeon a piano hraje Karel Mařík a punc dokonalosti celému vystoupení dodá samozřejmě Petr svým zpěvem. Hostem některých koncertů bude zpěvačka Iva Marešová & 999.
Diváci se mohou těšit na skvělou atmosféru akustických verzi písniček, ve kterých neuvěřitelně vyniká Petrův rockově-romantický hlas, který v České Republice nemá obdoby. Petr Kolář, který se divákům představil poprvé v akustické podobě v roce 2009 a celé turné odzpíval s neuvěřitelným nasazením se i letos těší na své příznivce a nezaměnitelnou atmosféru.
Petr Kolář vystudoval LŠU na bicí, navštěvoval hodiny zpěvu u profesorky Lídy Nopové a
od 18. let zpíval s řadou rockových kapel a věnoval se nejrůznějším hudebním projektům v nahrávacích studiích. Rokem 1993 pro něj začalo velice plodné období, především na poli muzikálovém. Nastoupil do muzikálu Dracula jako třetí a posléze první hlas. Poté následovaly další role v muzikálech Vlasy, Hamlet, Johanka z Arku, Krysař, Galileo, Excalibur, Tři mušketýři. V roce 1995 vyhrál konkurs zpěváka skupiny Precedens, s nimiž vydal album LaLaLá (1997) a Držhudbu (2002).
Spolupracoval s řadou známých umělců, např. s Lucií Bílou, Karlem Gottem, Peterem Dvorským, Evou Urbanovou, Danielem Landou, Danielem Hůlkou a dalšími. Navázal také spolupráci se skladatelem Karlem Svobodou, který ho požádal o nazpívání písně „Ještě že tě lásko mám“ věnované Vendule Svobodové. V roce 1999 vydal své první sólové album Mackie Messer s netradičními úpravami českých i zahraničních písní.
Další velký zlom v jeho profesionální dráze nastal v roce 2002, kdy přijal post frontmana u metalové skupiny Arakain. S Arakainem vydal alba Metalmorfoza (2003) a Warning (2005). V roce 2004 nazpíval duet s Leonou Machálkovou „Den, kdy se vrátí láska“ pro seriál TV Nova Pojišťovna štěstí – píseň se stala megahitem. V říjnu 2005 vydal Album – jeho první regulérní sólové album s původními písněmi, z něhož pochází hity jako „Vyznání“ nebo „Jsi volná“. Následuje album Bez křídel (2007), které bylo oceněno Zlatou a poté Double platinovou deskou. Z muzikálů, v nichž během poslední 2 roky účinkuje, jmenujme Golem a Mona Lisa.
Projekt Akustické turné Petr Kolář poprvé realizoval v roce 2009. Intimní, akustické koncerty doplnil smyčcový Melody Quartett a ke slyšení byly jak známé hity, tak skladby z posledního alba Bez křídel. Nové zpracování písní dalo vyniknout Petrovu výjimečnému hlasu a sklidilo zasloužený ohlas.
Petrova popularita nemá v Česku v novodobé historii obdoby. Proto si nenechte ujít příležitost ocenit jeho kvality na brněnské zastávce Letního akustického turné 2010 ve čtvrtek 10.6. od 20 hodin na nádvoří hradu Špilberk!
Informace a objednávky na tel.: +420 541 240 623
Objednávky formou SMS zprávy na č. 603 961 887 (uveďte celé jméno, adresu vč. PSČ a počet ks).
Vstupenky:
Exkluzivně v síti www.ticketportal.cz
Vstupenky v Brně:
Indies, Poštovská 2
DPL – Student Agency, Nám. Svobody 17
Brněnské kulturní centrum, Běhounská 17
Wolf, Dvořákova 3
Orange Travel, Brno Vaňkovka
Obchůdek Kudrna – podchod k Tescu, Nádražní 1, Brno

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *