Nový rok v Brně

novy-rok-brnoZatímco na Silvestra se v Brně významnější akce – kromě tradičních divadelních speciálů – nechystají, Nový rok bude ve znamení koktejlu hudby, hvězd a ohňostrojů. Ošizeni nezůstanou ani sportovní fandové.
První lednový den v 10 hodin odstartuje z náměstí Svobody peloton na Novoroční jízdu Brnem. Tradiční akci organizuje TJ Favorit Brno. V 11 hodin zazní z věže Staré radnice zvuk trubek, který ohlásí příchod nového roku. Novoroční troubení z věže je v režii Moravských žesťů. A také na 1. ledna připravila hvězdárna na Kraví hoře den otevřených dveří – lidé sem mohou přicházet od 14 hodin. Od 15 hodin pak mohou zhlédnout netradiční pořad pro děti i rodiče Hledá se (nejen) Polárka.
A že je Brno městem ohňostrojů, jeden bude odpálen z hradu Špilberku i na Nový rok. Slavnostní novoroční ohňostroj Kouzelné město připravila společnost Theatrum Pyroboli a Ignis Brunensis Team. Na hudbu Vangelise a Hanse Zimmera rozsvítí v 18 hodin oblohu nad městem tři obrazy, které provedou diváky nočním Brnem, nechají je nahlédnout do nitra vulkánu a na závěr jim ukážou probuzené, rozkvetlé město.
Závěr akce Novoroční Brno – PF 2010 obstará slavnostní koncert Filharmonie Brno ve vídeňském stylu. Pod taktovkou Aleksandra Markoviće zahrají filharmonici skladby Richarda Strausse, Jacquese Offenbacha, Johanna Strausse juniora a Josefa Strausse. Koncert se koná v Janáčkově divadle od 20 hodin.
Zuzana Gregorová, www.brno.cz

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *