Nový rok v Brně

Jak na Nový rok, tak po celý rok. A město bude slavit
První leden 2012 bude již počtvrté novoročním setkáváním lidí v moravské metropoli při komponovaných akcích Novoroční Brno PF 2012. Brňané, turisté a návštěvníci města dostanou hned několik nabídek jak k procházkám na čerstvém vzduchu, tak i kulturním zážitkům.
Už v 10 hodin odstartuje z náměstí Svobody cyklistická jízda Brnem, kterou tradičně pořádá TJ Favorit Brno a jejíž cíl bude na Brněnské přehradě. V 11 hodin bude pravé „brněnské poledne“ patřit koncertnímu troubení z věže Staré radnice v podání Moravských žesťů. Od 14 hodin pak mohou zájemci za novoroční zvýhodněné vstupné navštívit Labyrint pod Zelným trhem, výstavu Beatlemánie v Moravském zemském muzeu, Hvězdárnu a planetárium Brno s moderním exploratoriem, Mendelovo muzeum nebo baziliku Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově nám, kde bude k vidění nejen tradiční betlém, ale i jeho virtuální podoba připravovaná pomocí projekce ve spolupráci s Městským divadlem Brno. Ve starobrněnské bazilice se také uskuteční od 16 hodin tradiční novoroční mše svatá.
brno 1.1.2011
Největší zájem návštěvníků však patrně přiláká ohňostroj v 18 hodin nad brněnskou dominantou – hradem Špilberkem. Novoroční světelná show pod názvem „Mendelova zahrada objevů“ je věnována symbolicky Gregoru Johannu Mendelovi při příležitosti 190. výročí jeho narození. Zahájí tak seriál akcí na počest této světově známé osobnosti působící v brněnském augustiniánském opatství při výzkumech v oblasti genetiky.
Program na Nový rok 2012 vyvrcholí slavnostním novoročním koncertem Filharmonie Brno v Janáčkově divadle. Brněnská filharmonie připravila pod vedením dirigenta Aleksandra Markoviče koncert Kdo je Ivica Strauss.
Program
program nový rok
Zdroj: Brno.cz

Doporučené články