Noc kostelů – večerní prohlídky brněnských kostelů

29. květen 2009 – start akce: 16.00, ukončení: 24.00. Ve večerní a noční atmosféře bude možné navštivit brněnské kostely a motlitebny s bohatým doprovodným programem – http://www.nockostelu.cz/
Dnes v 17:45 se rozezní zvony kostelů v Brně, Plzni a dalších místech na přivítání návštěvníků Noci kostelů. V centru měst upozorňují na nadcházející akci poutače na kostelech. V jednotlivých zapojených kostelech a modlitebnách i na dalších místech jsou pro návštěvníky již nyní k dispozici brožurky s programem Noci kostelů.
Odkaz na program pro Brno

svaty-tomas-brno
foto: janka
Text iHned.cz:

Nejvíce kostelů se otevře v Brně

V Brně na věřící i nevěřící čeká 18 chrámů a modliteben, začátek akce ohlásí v 17.45 po celém městě zvonění kostelních zvonů. Noc kostelů se rozšíří také na centrální brněnské náměstí Svobody, v jehož středu ještě v 19. století stával kostel svatého Mikuláše. Tamní program nabídne atrakce pro děti, koncerty a různá představení. Pro návštěvníky brněnských kostelů je připraven poutnický pas, do něhož v jednotlivých kostelech lidé dostanou pamětní razítko. Po získání všech razítek obdrží certifikát poutníka.

Podle brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho Noc kostelů umožní lidem, kteří kolem chámů denně chodí třeba s nedůvěrou, aby se podívali dovnitř. Mohou si prohlédnout architekturu objektů, nahlédnout do krypt, věží, sakristií či klášterních zahrad.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *