Koncert Společná věc

CO: Koncert Společná věc
KDY: 19.11.2016
KDE: Besední dům Brno
informace k akci: K vrcholům podzimních kulturních akcí v Brně patří koncert Společná věc konající se 19. listopadu 2016 v Besedním domě. Probíhá již desátý ročník koncertů Společná věc. Takové výročí se sluší náležitě oslavit. Koncertem návštěvníky bude provázet a unikátní starobylý nástroj rozezní Tomáš Pfeiffer.
Jako mimořádní hosté vystoupí přední interpreti hudební scény. Můžete se těšit na Panochovo kvarteto – soubor, který představuje světovou špičku v interpretaci kvartetní literatury a zároveň je považován za vynikajícího představitele české kvartetní tradice. Dalším hostem bude sopranistka Maida Hundeling, která je známá ze všech největších světových operních scén. Koncert obohatí svým vystoupením také přední světový violoncellista Jiří Bárta.
Tomáš Pfeiffer představí svůj multimediální projekt, ve kterém jsou tóny Vodnářského zvonu doplněny speciální parabolickou projekcí. Filmové záběry jednotlivých skladeb jsou inspirovány každodenním životem a souzní s hudební částí programu.
V závěrečné části večera mohou návštěvníci přijít až k Vodnářskému zvonu, zlehka se jej dotknout a prožít jeho rezonance v těsné blízkosti hráče i nástroje. Pražskému publiku se tak nabízí mimořádný kulturní zážitek, možnost setkání s tajuplným rezonančním nástrojem – Vodnářským zvonem Tomáše Pfeiffera a hudebníky světového významu.
Koncert se koná 19. 11. 2016 v 19:00 hod. v Brně, besední dům. Pokud si jej nechcete nechat ujít, můžete si výhodně zakoupit vstupenky v předprodeji na eshopu: www.dub.cz, prodejní místa sítě TICKET ART po celé ČR, tel.: 222 897 333, rezervace@ticket-art.cz, Turistické informační centrum, Radnická 2, Brno, tel.: 420 542 210 863, www.vstupenky.ticbrno.cz. Více informací na www.dub.cz a telefonu 603723713.

Doporučené články