Koncert pro 17. listopad a Sametová revoluce v dobových dokumentech

Výročí Sametové revoluce připomene 19.listopadu v 17.00 hodin koncert skupiny Progres a vystoupení Michala Prokopa se skupinou Framus Five na nám. Svobody. Připravovaný koncert by měl být pro Brňany příležitostí společně zavzpomínat na události, od nichž nás v letošním roce dělí už dvacet let. Vystoupí zde někteří aktéři a moderátoři tehdejších  shromáždění konaných na náměstí Svobody – Jiří Pecha, František Derfler a Břetislav Rychlík. Pořadatelé doufají, že shromážděné přijde pozdravit i Václav Havel, který se v tento den zúčastní akce Kabinet Havel – Úsvit v Čechách v Divadle Husa na provázku.
listopad98vbrne_406
Po koncertě (ve 20.00 hodin) budou mít zájemci možnost připomenout si události před 20 lety v sále kina Scala na Moravském náměstí, a to v unikátních dobových dokumentech a filmových týdenících:
17. listopad – vláda moci končí… / 10 dnů 1989 – které změnily naši zemi / Svědomí proti násilí / Reflexe – dramatické momenty roku 1989 / Volba prezidenta Václava Havla / Hranice bez opony / Odsun – sovětská vojska se stěhují z našeho území domů / Po roce – rozhovory se sedmi z těch, co byli před rokem při tom
Celkový čas projekce je 100 minut, vstup je volný.
zdroj: www.bkc.cz/index.php

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *