Jakub Smolík na hradě Špilberk

17.6.2010 od 19 hodin
Nádvoří hradu Špilberk, Brno
www.brnokoncert.cz
Romantik české pop-music zazpívá v kouzelném prostředí hradu Špilberk!
Ve čtvrtek 17.6.2010 si nenechte ujít koncert nenapravitelného romantika české pop-music, který již dlouhá léta plní sály po celé ČR. Jakub Smolík vystoupí od 19 hodin na nádvoří hradu Špilberk s koncertním programem sestaveným z jeho největších hitů (Ave Maria, Až se ti jednou bude zdát, Zachraňte milenky, a další) a písniček z posledního alba „Já za tebou dál budu stát“. Tento zpěvák s nejvěrnější fanouškovskou základnou a dvacítkou alb na kontě patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co česká písničkářská scéna nabízí.

V roce 1975 založil se spolužákem Lubošem Trnkou svoji první skupinu, nazvali ji Travaléři. Mezi lety 1978 a 1980 absolvoval vojenskou službu v Českých Budějovicích. Na vojně založil taneční a dechový orchestr Horizont, spolu s touto skupinou získali mnoho ocenění. Po vojně v letech 1982 – 1985 absolvoval studium na konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V této době působil v rockových skupinách Rockyt a Kroket. V roce 1986 započal spolupráci s Lucií Bílou a skupinou Maximum Petra Hanniga. A právě producent Petr Hannig je Smolíkův objevitel, on je také původcem jeho uměleckého jména Jakub – původně se totiž jmenoval Jaroslav po tátovi. V tomto období nazpíval hit Až se ti jednou bude zdát, který po prvně odezněl v pořadu Pozor začínáme.
V letech 1988 – 1989 absolvoval turné šedesáti koncertů po zemích bývalého Sovětského svazu. V roce 1992 mu u firmy Carmen Jiřího Zmožka vyšlo CD Největší hity country zpívá Jakub Smolík. Na toto velmi úspěšné CD navázal v roce 1993 CD Největší hity country 2. Na koncertním turné vystupoval s Jiřím Zmožkem a Radoslavem Brzobohatým a toto turné bylo velmi úspěšné.
V roce 1993 nazpíval dvě alba se Šárkou Tomanovou, herečkou, zpěvačkou a moderátorkou. V roce 1995 natočil klip na text Vítězslava Nezvala – O nespočetné kráse těla. Další videoklip vznikl v roce 1996. Ve videoklipu k této písni si zahrála Petra Voláková a videoklip i píseň se jmenují – Víš.
Mezi lety 1996 – 1998 začal spolupracovat s Michalem Davidem na dětských projektech – Písničky Ferdy mravence, Štědrý večer s panem Ladou a Méďa Béďa a jeho přátelé. V roce 1998 natočil další dva videoklipy – Živá láska (s Evou Vejmělkovou) a úspěšný hit Má Jenny.
V roce 2000 spolupracoval s Petrem Jandou a Alešem Brichtou – oba účinkovali i ve videoklipu Každej si meleme svou. Začal vystupovat i na živých koncertech se skupinou Zlatí paroháči. Roku 2002 v polovině září odjel do USA, kde se zúčastnil motocyklové jízdy po slavné Route 66. V roce 2003 byl pražský koncert v Branickém divadle vyprodán, dvakrát za jeden den. V polovině prosince byl v anketě Český slavík zvolen skokanem roku. V roce 2005 – 9. listopadu uspořádal koncert v Lucerně, kde obdržel zlatou desku za CD – Chci ti říct. Na tomto koncertě vystupovali jako hosté – Lenka Filipová, Wabi Daněk, Bohouš Josef, Martin Maxa, Josef Vojtek, Gabi Goldová a další.
Ani v posledních letech Jakub nepolevuje v aktivitě a každý rok vydává jednu desku (2006 – dvoj-CD „36 nejkrásnějších balad“, 2007 „Řekni, že je nebe“, 2008 – „Láska se narodila o Vánocích“, 2009 – „Já za tebou dál budu stát“).
Informace a objednávky na tel.: +420 541 240 623
Objednávky formou SMS zprávy na č. 603 961 887 (uveďte celé jméno, adresu vč. PSČ a počet ks).
Vstupenky v sítích:
Ticketpro, Ticketportal, Ticketart, Ticketstream
Vstupenky v Brně:
Indies, Poštovská 2
DPL – Student Agency, Nám. Svobody 17
Brněnské kulturní centrum, Běhounská 17
Wolf, Dvořákova 3
Orange Travel, Brno Vaňkovka
Obchůdek Kudrna – podchod k Tescu, Nádražní 1, Brno

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *