Evropský svátek hudby

21. 6. 2010, zahájení ve 14.00 hod.,
pódia na náměstí Svobody a nádvoří Staré radnice

Již šestnáctý rok v den letního slunovratu má svůj svátek i hudba. Myšlenka Evropského svátku hudby vznikla před šestnácti léty ve Francii a postupně se ujímala v dalších zemích Evropy, které se k oslavě aktivně připojovaly.
Pod širým nebem – veřejně a bez nároků na honorář – vedle sebe v tento den muzicírují jak profesionálové, tak i amatéři, děti i dospělí, jednotlivci, skupiny, celé rodiny i velké hudební celky. Jedním z dalších cílů – vedle podpory zdravého a aktivního využívání volného času všech zúčastněných – je i demonstrace kulturnosti a hudebnosti národa. Město Brno se k těmto slavnostem připojilo již před lety . V letošním roce se představí na Nádvoří Staré radnice a na velkém pódiu na náměstí Svobody desítky účinkujících.

V rámci Evropského svátku hudby proběhne finále soutěže Colours Talents a zazpívají Yellow Sisters
V rámci Evropského svátku hudby,který již po 16 let pořádá Brněnské kulturní centrum, se uskuteční finále soutěže Colours Talents. Finále se uskuteční ve spolupráci s Indies Scope Records a s dnes již prestižním festivalem Colours of Ostrava. Do finále 6. ročníku soutěže Colours Talents určené českým a slovenským world music kapelám se probojovaly formace se samými cizokrajnými názvy: Çava, l’Arrache-Coeur a Sato-San To. Koncertní finále, jehož vítěz bude moci natočit album u Indies Scope Records a vystoupit na letošních Colours of Ostrava, proběhne v pondělí 21. června v 18 hodin na nádvoří Staré radnice v Brně. Koncert je volně přístupný bez vstupného. Po finálové trojici vystoupí kapela Yellow Sisters, vítězky druhého ročníku soutěže, které zde pokřtí své nové CD Tubab Woman. Finalisty vybrala odborná porota z více než šedesáti přihlášených kapel. Soutěž pořádá vydavatelství Indies Scope Records a festival Colours of Ostrava za podpory České spořitelny. Je určena všem sku! pinám, jejichž styl je inspirován jak místní lidovou hudbou, tak i hudbou světovou (například: Irsko, Skandinávie, hudba z Afriky, Asie i jižní Ameriky) a které nejsou smluvně vázány u některé z vydavatelských společností. Mezi vítěze minulých ročníků patří kapely BraAgas, Trio de Janeiro, Prosti Dumi, Yellow Sisters a Posmrtné zkušenosti. Více informací včetně možnosti přehrání hudby všech přihlášených kapel na http://talents.freemusic.cz.
PROGRAM FESTIVALU NAJDTE ZDE: http://www.bkc.cz/#evropskysvatekhudby

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *