DIVADELNÍ SVĚT BRNO 2011

V termínu 27. 5. – 3. 6. 2011 proběhne II. ročník mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno, který bude věnován tématu ,,Shakespeare a diverzita kutur“. Na scénách všech brněnských divadel a také v ulicích, na náměstích a v parcích budete moci vidět špičkové soubory z ČR i zahraničí.
Noc kejklířů (27. května)
Zelný trh a přilehlé okolí ožijí desítkami hudebních i divadelních vystoupení v podání brněnských divadel i hostů z širokého okolí. Kromě jedinečné atmosféry divadelního jarmarku pro děti i dospělé na vás čeká překvapení v podobě pozoruhodného výtvarného zásahu do prostoru. Začátek Noci kejklířů je od 17 hodin.
divadelní svět 2011
Magická flétna (2. a 3. června)
Největším tahákem festivalového programu je Magická flétna v podání francouzského souboru Bouffes du Nord, kterou nastudoval nejvýznamnější žijící režisér Peter Brook. Představení můžete navštívit na scéně Městského divadla Brno
2. a 3.června vždy od 20.30 hodin.
Být připraven, toť vše
Tak zní festivalové motto, které rámuje programovou nabídku. Vidět můžete desítky českých i zahraničních souborů – kompletní program najdete na festivalovém webu: www.divadelnisvet.cz
Slavnost masek (3. června)
V pátek 3. června zaplaví centrum Brna rej masek, vypukne velkolepá oslava života, lidé budou hýřit, radostně tančit, křepčit či alespoň se trochu vlnit do rytmu hudby, aby na moment zapomněli na jindy šedivý svět kolem, každodenní starosti a problémy, nudu i mizérii všedních dní. V Brně se na několik hodin ujme vlády krásné bláznovství a s ním také omezení neznající fantazie pouličního šílenství. Slavnost masek bude začínat již v 16 hodin a pokračovat až do 22 hodin.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *