Cyklocestovatelská promítání

Aneb v rámci cyklu Za poznáním modré planety konaném vždy ve čtvrtek od 18 hod. v prostorách Hvězdárny a planetária M. Koperníka v Brně na Kraví hoře se můžete těšit na vyprávění několika cestovatelů, kteří své toulky realizovali na bicyklu.
4.3.2010 NA BICYKLU PO STŘEDNÍ ASII – KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN, KYRGIZSTÁN (HONZA VLASÁK)
Kazachstán, obrovská země, rozlohou stejnou jako půlka Evropy. Se svérázným vypravěčem Honzou Vlasákem projedeme pouští, kde v létě panují příšerná vedra a v zimě čtřicetistupňové holomrazy. Potouláme se jihem země a zabrousíme i do příjemnějšího horského klimatu Kyrgyzstánu. Nevynecháme ani Uzbekistán – hlavně pak úžasná města Samarkand a Bucharu.
18.3.2010 NA KOLE VŠEMI KONTINENTY – JAK PRVNÍ ČEŠKA OBJELA SVĚT (LUCIE KOVAŘÍKOVÁ, MICHAL JON)
Lucie Kovaříková je první českou ženou, která na kole objela svět. S Michalem Jonem absolvovala tuto cestu v letech 2002-2005. Přesně za tři roky projeli 34 zemí a navštívili všechny kontinenty a našlapali celkem 68175 km. Cestovali sami, bez doprovodných vozidel, bez doprovodného týmu, non stop. Vše potřebné si vezli na horských kolech. Promítání obrázků z cesty všemi kontinenty na kole je doplněno živým komentářem obou aktérů a reprodukovanou hudbou z projížděných regionů.
1.4.2010 EVROPSKÉ CYKLOTOULKY – NETRADIČNÍ CESTA SE PSEM (LUCIE KOVAŘÍKOVÁ, MICHAL JON)
Nenechávejte svého čtyřnohého kamaráda doma! Zapřáhněte za kolo psí vozík a vydejte se i s ním za nevšedním dobrodružstvím. Nevěříte, že to jde? Nezdolní cestovatelé Lucie a Michal se svým čtyřicetikilovým Ernestem vás přesvědčí o tom, že ano. Na svých cestách společně projeli takřka celou Evropu, našlapali tisíce kilometrů a nemálo z nich Ernest uběhl po svých. O tom, co všechno viděli a zažili se dozvíte během přednášky s unikátními fotografiemi, své vám k tomu určitě poví i tříletý Ernest.
8.4.2010 ARGENTINOU NA KOLE (RUDA RŮŽIČKA)
Se svérázným extrémním cykloturistou prozkoumáme ze sedla horského kola hřebeny And, vysokohorskou pampu i poušť. Staneme se také svědky výstupu na nejvyšší horu Ameriky Aconcaguu vysokou 6962 m. Budeme putovat nádhernou přírodou a setkáme se i s prostými lidmi…
P27_VENOSC_2
Vstupné: 60 Kč
Vstupenky lze zakoupit na místě před představením, v předprodeji pak v pokladně planetária a v „Kudrnovském vobchůdku v podchodu“ brněnského hl. nádraží ČD.
Zdroj: www.hvezdarna.cz
foto: http://www.bike-oisans.com

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *