Broadway On Ice

Již v únoru 2012 na zimních stadionech v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Zlíně se můžete těšit na nejstarší americkou muzikálovou lední revue, která poprvé přijíždí do Evropy!

19.2.2012 neděle Kajot Aréna Brno v 15 a 19 hodin

Broadway On Ice – jak samotný název napovídá, inspirací k show je chlouba amerického divadelnictví: divadla na jedné z nejstarších avenue protínající New York, kde se nachází velký počet muzikálových a činoherních divadel. O významu divadel na Broadwayi svědčí i fakt, že až 80% veškerých prodaných vstupenek do divadel v USA se prodá právě na Broadwayi. Atmosféru přenesenou z Broadwaye na led nyní budou moct zažít návštěvníci show Broadway On Ice, která přijíždí v rámci turné do České republiky. Režii a choreografii show má pevně ve svých rukou dvojnásobná držitelka ceny Emmy, bývalá krasobruslařka Kanaďanka Sarah Kawahara.
ira lauren
Bezesporu nejzářivější hvězdou je Franc D´Ambrosio, americký zpěvák a herec, proslulý díky roli v jevištní verzi Fantoma opery od Andrew Lloyd Webbera, představitel Anthony Corleoneho ve filmu Kmotr III Francise Forda Coppoly. Muzikál Fantom opery se hraje pravidelně již od roku 1988, v dnešní době má už několik tisíc repríz. Franc D´Ambrosio roli Fantoma hrál více než 3000krát, čímž si vysloužil přívlastek „nejdéle běžící Fantom na světě“.
Sopranistka Ira Lauren a klavírista Luca Monti jsou dalšími významnými osobnostmi, které se zúčastní představení. Ira Lauren, rodačka z Rakouska, disponuje koloraturním sopránem, díky němuž je kvalifikována pro díla Mozarta (role Zerlina, Susanna, Despina, Pamina), R. Strausse (Sophie) či Pucciniho (Lauretta, Musette). Klavírista Luca Monti, původem z Itálie, laureát cen řady prestižních soutěží, prošel školou mistrů jako Vera Gornostaeva, Vlado Perlemuter či Sergio Perticaroli. Spolupracuje s uznávanými orchestry jako Wiener Philharmoniker, Wiener Symphoniker a Wiener Kammerorchester.
Více informaci naleznete na www.broadwayonice.cz

Doporučené články