19. mezinárodní kytarový festival a kurzy BRNO´10

XIX. MEZINÁRODNÍ KYTAROVÝ FESTIVAL A KURZY BRNO´10
GUITARTALENT´10 – kytarová soutěž pro mladé kytaristy
8. – 14. 8. 2010
Atraktivní program má 19. mezinárodní kytarový festival a kurzy BRNO´10, 8.-14.8.2010. Festival bude tradičně zahájen flamenkovým kytaristou absolutní špičky Gerardo Nuňezem s taneční hvězdou Carmen Cortes a skupinou flamenka z Andaluzie.Na festivalu v Brně oslaví 65.narozeniny kytarista a skladatel Štěpán Rak, který v pondělí 9. srpna uskuteční koncert, na němž budou vedle něj spoluúčinkovat i jeho přátelé z řad kytaristů, například PF Guitar Quartet, Vladislav Bláha a další. Koncert se stejně jako i další koncerty bude konat na Nové radnici v Brně. Na jazzovém odpoledním koncertě v úterý 10. srpna v 17 hodin posluchače naladí do přijemné jazzové atmosféry česká kytarová legenda, významný pedagog a skladatel Jiří Jirmal, který letos slaví 85 let. Na úterním koncertě se nám ve 20 hodin nejprve představí venezuelský kytarista Gabriel Guillen. Poté italsko – maďarské kytarové duo Salvatore Zema – Ezther Lencsés zahraje program italských a latinsko-amerických skladeb. Kubánec Ernesto Tamayo, jehož debut v Carnegie Hall v New Yorku způsobil senzaci, vystoupí ve středu 11. srpna. Italský vítěz 12 mezinárodních soutěží kytarista Andrea Vettoretti předvede svoji virtuozitu ve čtvrtek 12. srpna. V pátek 13. srpna se v 16.30 hod představí nejlepší účastníci kurzů festivalu a festivalový kytarový orchestr pod vedením dirigenta Vladimíra Novotného. Večerní slavnostní ukončení festivalových koncertů bude patřit nositeli americké GRAMMY Andrew Yorkovi z USA.Festival, na němž mimo koncertů probíhá i výuka v mistrovských kurzech a kytarová soutěž GUITARTALENT ´10.

PROGRAM
8. 8. Ne, 20.00: GERARDO NUÑEZ & QUINTET – NOC FLAMENCA:
Gerardo Nuñez (kytara) Carmen Cortes (tanec flamenco), Jesus Mendez (zpěv), Pablo Martin Caminero (basová kytara), Angel Sanchez (perkuse).
9. 8. St, 20.00: ŠTĚPÁN RAK /65. výročí/, spoluúčinkují: VLADISLAV BLÁHA, PF – KVARTET ad.
10. 8. Út, 17.00: JIŘÍ JIRMAL /85. výročí/ – Jazzové odpoledne

10. 8. Út, 20.00: GABRIEL GUILLEN, Venezuela
ZEMA-LENCSÉS DUO, Itálie,

11. 8. Po, 20.00: ERNESTO TAMAYO, USA

12. 8. Čt, 20.00:  ANDREA VETTORETTI, Itálie

13. 8. Pá, 16.00:  Koncert účastníků a kytarového orchestru festivalu, dirigent: Vladimír Novotný

13. 8. Pá, 20.00:ANDREW YORK, USA (nositel americké GRAMMY 2004)
Přednášky:
MASAKI SAKURAI, JaponskoStavba kytar Masaru Kohno
MARIA LINNEMAN, NěmeckoPoužití vlastní tvorby ve výuce na hudebních školách
Doc.PhDr. JIŘÍ KULKA,CSc. – hudební psychologie: Řešení psychických vlivů na interpretaci
Výuka v kurzech + porota soutěže:
ERNESTO TAMAYO, USA, MARIA LINNEMAN, Německo, LUCIANO TORTORELLI, Itálie, ANDREA VETTORETTI, Itálie, ŠTĚPÁN RAK, JIŘÍ JIRMAL, MILAN TESAŘ, VLADISLAV BLÁHA, ZDENĚK DVOŘÁK

Pozvaní mistři kytaráři:
MASAKI SAKURAI (MASARU KOHNO) – Japonsko, JEROEN HILHORST – Holandsko, STEFANO ROBOL – Itálie, JAN SCHNEIDER, PETR MATOUŠEK, PETR ŠUK ad.

Informace a přihlášky:
Bc.Katarina Greňová, Česká kytarová společnost o.s., Renneská 25, 639 00Brno,
kontakt:604 460 574,  guitarfestival(zavináč)guitarcz.com, www.guitarcz.com

Umělecké vedení festivalu:
doc. Mgr, Vladislav Bláha, ArtD., koncertní kytarista, předseda České kytarové společnosti o.s.,pedagog JAMU a Konzervatoře Brno,  http://vlblaha.sky.cz

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *